MEDIACJE RODZINNE JAKO SPOSÓB WSPIERANIA RODZINY W WYPEŁNIANIU FUNKCJI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ - II EDYCJA WARSZTATÓW DLA OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W POMOC RODZINIE
W dniach 6-7 oraz 13-14 września 2010 r. przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego w siedzibie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodka Regionalnego w Zielonej Górze zostały zrealizowane bezpłatne warsztaty dot. Mediacji w rodzinie jako sposób wspierania rodzin w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej. To już druga edycja tego przedsięwzięcia, gdzie 39 uczestników miało okazję zapoznać się z rzetelnymi elementami teoretycznymi i praktycznymi z zakresu mediacji rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji rozwodu, separacji oraz spraw dotyczących opieki rodzicielskiej.
W dniach 6-7 oraz 13-14 września 2010 r. przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego w siedzibie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodka Regionalnego w Zielonej Górze zostały zrealizowane bezpłatne warsztaty dot. Mediacji w rodzinie jako sposób wspierania rodzin w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej. To już druga edycja tego przedsięwzięcia, gdzie 39 uczestników miało okazję zapoznać się z rzetelnymi elementami teoretycznymi i praktycznymi z zakresu mediacji rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji rozwodu, separacji oraz spraw dotyczących opieki rodzicielskiej. Zajęcia prowadzone były z uwzględnieniem nowoczesnych, aktywnych metod pracy z grupą, wykorzystanie technik IT pozwoliło na jeszcze lepsze zgłębienie problematyki szkolenia i podniesienie progu jego efektywności. Podobnie jak pierwsza edycja warsztatów tak i ta spotkała się z dużym stopniem zadowolenia uczestników, co znalazło odbicie w ankietach ewaluacyjnych. Trener – doradca rodzinny i mediator przy Biurze Pełnomocnika ds. Uzależnień, założyciel Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Gorzowie Wlkp. - pozytywnie ocenił grupę szkoleniową, ich zaangażowanie i chęć do współpracy.
Celem zajęć było dostarczenie uczestnikom rzetelnej wiedzy, podstaw teoretycznych oraz praktycznych w zakresie mediacji rodzinnych. Szkolenia skierowane są do członków Lubuskiego Forum Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz pracowników socjalnych, liderów i wolontariuszy organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą rodzinie, społeczni i zawodowi kuratorzy sądowi z Województwa Lubuskiego.